sadsad x
asdasd

Aromaterapik Sabunlar

Aromaterapik Sabunlar

Aromaterapik Sabunlar

Aromaterapi sabunlar eski çağlardan bu yana uygulanan tedavi yöntemlerinden biri olan aromaterapinin bir parçasını oluşturuyor. Stres, gerginlik, anksiyete gibi etkilerin hafifletilmesi, saç ve cilt sorunlarının giderilmesinde faydalı etkileri kanıtlanmış olan aromaterapi sabunlarının yapımında, lavanta, portakal, İngiliz Nanesi, defne gibi güzel kokulu bitkilerden elde edilen yağlar kullanılıyor.

Alternatif tedavi yöntemlerinden biri olarak kabul edilen aromaterapi, Çin, Antik Roma, Mısır, Hindistan gibi farklı coğrafyalarda 6 bin yıldır uygulanıyor. Aromaterapide kullanılan aromatik yağlar güzel koku veren bitkilerin, meyve, kabuk, kök ve yapraklarının distile edilmesiyle elde ediliyor. Aromaterapinin bir parçası olan ve doğal sabun çeşitleri arasında ilgi gören aromaterapik sabun da aromatik yağlar kullanılarak yapılıyor. Anjelikaaromaterapi sabunları, tamamen doğal yağlar ile elde üretiliyor.

Anjelika Aromaterapi Sabunları 

Anjelika el yapımı aromaterapi sabunları güzel kokulu, faydalı içeriğe sahip bitkilerden elde edilen doğal yağlar ile yapılıyor. Anjelika sabun çeşitleri içerisinde yer alan defne sabunu, keçi sütlü sabun, aromaterapi peeling sabunu, defne meyvesi yağlı sabun, aktif kömürlü detoks sabunu, gibi tüm sabunlar, tamamen doğal, cilde faydalı yağlar kullanılarak geleneksek yöntemleüretiliyor.

Cilt, saç ve saç derisi bakımında her geçen gün gelişen bilinçle temiz içerikli ürünlere yönelim artıyor. Kimyasal ve zararlı bileşenlerden oluşan kozmetik ürünler yerine doğal sabun ile cilt bakımı yapmak isteyenler tarafından tercih edilen aromaterapi sabunları, sağlıklı güzelliği garanti ediyor.

Anjelika Aktif Kömürlü Detoks Sabun

Yüz temizliğinde kullanılan aktif kömürlü detoks sabunu, ciltteki yağlanmayı ve kiri temizleyerek cildi arındırıyor. Aktif kömürlü sabun, düzenli kullanıldığında detoks etkisi yaparak ciltteki toksinlerin dışarı atılmasını sağlıyor. Detoks sabunu, cildi derinlemesine temizleyerek yağı kontrol altına aldığı için akne ve sivilce tedavisinde de etkili sonuçlar alınmasını sağlıyor.

Hava kirliliğinin, tozun ve dumanın sebep olduğu kirler cilt yüzeyine yerleşerek gözeneklerin kapanmasına ve zamanla genişlemesine sebep oluyor. Anjelika aktif kömürlü sabun, cilt üzerinde biriken zararlı maddeleri temizlemekle kalmıyor, aynı zamanda gözeneklerin küçülmesini sağlayarak gözle görülür bir fark yaratıyor.

Özel bir işlemle yüzey alanı artırılmış aktif kömür maddesi cildin sıkılaşmasını, ince çizgilerin giderilmesini sağlıyor. Cilt bakım rutinine dahil edilecek aktif kömürlü detoks sabunu sayesinde renk tonu dengeli, toksinlerden arındırılmış, parlak ve sağlıklı bir görünüm elde ediliyor.

Anjelika Peeling Sabunu

Öğütülmüş kahve çekirdekleri, lavanta yağı, İngiliz nanesi ve portakal yağı kullanılarak üretilen Anjelikaaromaterapipeeling sabunu, muhteşem kokusu ile büyülüyor. Yüz ve vücut bakımında kullanılan peeling sabunu, ölü derileri temizleyerek cildin nefes almasına yardımcı oluyor. Peeling etkisi ile kan dolaşımını artırarak cilde canlı, aydınlık ve sağlıklı bir görünüm veriyor. Cilt üzerinde birçok faydası olan aromaterapik sabun, doğal bitkisel yağların yaydığı koku ile rahatlatıcı özelliğe sahip. 

Anjelika Keçi Sütlü Sabun

Cilt bakımında kullanılan aromaterapi sabunlarından biri olan keçi sütlü sabunun içeriğinde, cilde faydalı bitkisel yağlar, keçi sütü, lavanta, portakal ve İngiliz nanesi yağları yer alıyor. Keçi sütünün cilt ile uyumlu Ph seviyesi sayesinde en hassas ciltlerde bile güvenle kullanılıyor. Keçi sütlü sabun, gözenekleri en iyi şekilde temizlerken, içerdiği uçucu yağların yaydığı koku ile enerji ve canlılık veriyor.

Anjelika Defne Meyvesi Yağlı Sabun

Defne ağacının zeytine benzeyen küçük taneli meyvelerinden yapılan aromaterapik sabun çeşidi, hoş kokusu ve iyileştirici etkisi ile biliniyor. Saf zeytinyağı ve defne meyvesi yağı kullanılarak üretilen Anjelika aromaterapi sabunu, antibakteriyel özellikler içeriyor. Sabun bu özelliğiyle egzama, sedef, roza, mantar ve akne gibi cilt ve saç derisinde meydana gelen hastalıkların tedavi edilmesinde kullanılıyor.

Aromaterapik doğal sabun ve daha fazlasın için sizleri anjelika.com.tr adresine bekliyoruz.

 

Blog Yazılarımız
Tümünü Görüntüle
Doğal Sabun Yapımında Kostik Kullanımı
Sizlerden gelen sorular arasında en sık karşımıza çıkan soru “Sabunlarınızda kostik var mı?” veya “Sabunlarınızı yaparken kostik kullanıyor musunuz?” oluyor. Bu konunun çok merak edilmesini, doğal sabun yapımında kostik kullanılmasının zararlı bir şey olduğuyla ilgili olumsuz algının sebep olduğunu düşünüyoruz.
Doğal Peeling Sabunu Kullanmanın Faydaları
Peeling, vücuttaki ölü derilerin temizlenmesidir. Bu işlemin belli aralıklarla yapılması, daha sağlıklı ve nefes alan bir cilt demektir. Günümüzde bu işlemi yapmak için birçok ürün mevcuttur. Bu ürünlerin arasında tamamen doğal içeriklerle üretilen peeling sabunu çeşitleri , cildi temizlerken, bakımının yapılmasını sağlamaktadır. Bu başlık altında en doğal ve yüksek kaliteli peeling sabunu ürünlerini bulabilirsiniz.
Aromaterapik Sabunlarla Doğal Güzelliğe Kavuşun
Aromaterapi, en eski yüzyıllardan beri bilinen bir yöntemdir. Antik Mısır' dan beri uygulanan bu yöntem ile cilt bakımı ve çeşitli cilt hastalıklarının tedavisi sağlanmıştır. Günümüzde de etkin bir şekilde uygulanan bu yöntem aromaterapik doğal sabun çeşitleriyle çok daha pratik bir hale dönüşmektedir. Üretilen aromaterapik doğal sabun çeşitleri cildin canlanmasına, yenilenmesine, ölü derilerden arınmasına yardımcı olmaktadır.
Aktif Kömürlü Sabun Kullanmanın Avantajları Nelerdir?
Kömür, yüzyıllardan bu yana çeşitli tedavilerde kullanılmıştır. Özellikle bazı cilt yaralarının iyileşmesinde etkili olan kömür, cilt hastalıklarını tedavi etme özelliğine sahiptir. Günümüzde üretilen aktif kömürlü sabun ürünleri, ciltteki birçok sorunun giderilmesi amacıyla tercih edilmektedir. Her cilt tipi için uygun olan bu sabun, aynı zamanda detoks etkisi sunmaktadır.
Doğal Sabun ile Peeling
Son yıllarda cilt bakım içeriklerinde büyük değişimler oluyor. Neredeyse her gün yeni ürünler çıkıyor, içerikleri yenileniyor, ihtiyaçlar da buna bağlı olarak şekilleniyor. Doğal içeriklere olan ilgi artarken cilt bakım ürünleri de bu akımdan elbette etkileniyor. Siz de kendinize yeni bir cilt bakımı rutini oluşturmak ve tamamen doğal içeriklere yönelmek istiyorsanız, başlamak için doğru yerdesiniz! Cilt bakımı denince akla ilk gelen adımlardan biri, hiç şüphesiz peeling. Temizleme ve...
Doğal Sabun ile Cilt Bakımı
Doğal Sabun ile Cilt Bakımı Hava kirliliği, bakteriler ve makyaj cildinizi kirletiyor ve gözeneklerinizin tıkanmasına neden oluyor. Makyaj yapmış olun ya da olmayın, günlük cilt bakım rutininize önem vermeniz güzelliğinizi uzun yıllar korumanız için şart. Kozmetik sektöründe günden güne sayıları ve çeşitleri artan kimyasal içerikli yüz temizleme ürünleri sağlığınızı tehdit ederken erken yaşlanma gibi cilt sorunlarına da yol açabiliyor. Cildinizin sağlığını ve güzelliğini uzun yıllar...
Aromaterapik Sabunlar
Aromaterapik Sabunlar Aromaterapi sabunlar eski çağlardan bu yana uygulanan tedavi yöntemlerinden biri olan aromaterapinin bir parçasını oluşturuyor. Stres, gerginlik, anksiyete gibi etkilerin hafifletilmesi, saç ve cilt sorunlarının giderilmesinde faydalı etkileri kanıtlanmış olan aromaterapi sabunlarının yapımında, lavanta, portakal,   İngiliz Nanesi , defne gibi güzel kokulu bitkilerden elde edilen yağlar kullanılıyor. Alternatif tedavi yöntemlerinden biri olarak kabul edilen aromaterapi, Çin, Antik Roma, Mısır, Hindistan...
Anjelika Doğal Sabun
Anjelika Doğal Sabun Sabun bilinen en eski temizlik malzemesi. Günümüze dek kişisel bakımdan tedaviye kadar da oldukça geniş bir alanda kullanıldı ve hayatımızın önemli bir parçası oldu. Gelişen ve değişen teknolojinin ardından temizlik malzemeleri, kişisel bakım ürünleri, şampuanlar oldukça çeşitlendi fakat bu çeşitlilik beraberinde doğal olmayanı da getirdi. İçerisinde tabiri caizse ne olduğu tam olarak bilinmeyen, birçok katkı maddesini barındıran ürünler piyasaya çıktı. Bu...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.