sadsad x
asdasd

Doğal Sabun ile Peeling

Doğal Sabun ile Peeling


Son yıllarda cilt bakım içeriklerinde büyük değişimler oluyor. Neredeyse her gün yeni ürünler çıkıyor, içerikleri yenileniyor, ihtiyaçlar da buna bağlı olarak şekilleniyor. Doğal içeriklere olan ilgi artarken cilt bakım ürünleri de bu akımdan elbette etkileniyor. Siz de kendinize yeni bir cilt bakımı rutini oluşturmak ve tamamen doğal içeriklere yönelmek istiyorsanız, başlamak için doğru yerdesiniz!
Cilt bakımı denince akla ilk gelen adımlardan biri, hiç şüphesiz peeling. Temizleme ve nemlendirme gibi temel adımların dışında, haftada en az 1 kere yapabileceğiniz peeling uygulaması ile cilt bakımınızı bir adım öne taşıyabilirsiniz. Evinizde kolayca yapabileceğiniz bir uygulama olmasıyla öne çıkan peeling işlemini doğru ürünlerle yaptığınızda cildinizdeki etkisini kısa zaman içinde gözlemleyebilirsiniz. Peki, bu çok bahsi geçen peeling aslında nedir?
Cildinize yapabileceğiniz en büyük iyilik: Peeling
Kelime anlamı "soyma" olan peeling, cildinizde de bir nevi soyma işlemi gerçekleştirerek, ölü deriyi atmanızı sağlayan bir uygulama. Özellikle, yaz aylarında güneşin ve denizin etkisiyle yıpranan cildinizi kışa hazırlamak için yapabileceğiniz en büyük iyilik olarak bile tanımlanabilir. Peeling, uzun vadede gözeneklerin küçülmesinde ve siyah noktaların giderilmesinde de oldukça etkili. Peeling işlemi için çeşitli kozmetik ürünleri ve maskeler olsa da, doğal içerikler her zamanki gibi en güvenilen ürünler oluyor. Bu fikirle yola çıkan Anjelika sabunları, doğal içerikli ürünleriyle peeling uygulamasını çok daha sağlıklı ve faydalı bir adıma dönüştürüyor. Birbirinden farklı birçok amaca yönelik sabunlar içinde yer alan Anjelika Aromaterapi Peeling Sabunu, doğal içeriğiyle kan dolaşımını artırarak cildinize canlılık vermeyi hedefliyor.
Doğal sabun ile peeling, özellikle hassas cilde sahip kişiler tarafından oldukça tercih edilen bir uygulama. Cildinize hafif masaj yaparak uygulayabileceğiniz Anjelika Aromaterapi Peeling Sabunu ile, cildinizi derinlemesine temizleyebilirsiniz. Peeling sabununun içeriğinde göze çarpan ilk madde, doğal bir peeling ürünü olarak bilinen kahve. Kahve granülleri içeren bu peeling sabunu, cildinizdeki ölü derinin atılmasını sağlıyor. Masaj etkisiyle kan dolaşımınızı da hızlandıran peeling sabunu ile cildiniz canlanıyor ve parlıyor.
Cildinizi nemlendirmenin en doğal yolu
Doğal sabun ile peeling yapmanın bir diğer avantajı ise, cildinizi doğal yağlar sayesinde nemlendirmek. Peeling sabununun içerisindeki tatlı badem yağı, cildinizi kurutmadan ve tahriş etmeden temizlerken, aynı zamanda doğal bir nemlendirici görevi de görüyor. Tamamen bitkisel yağlardan yapılan ve güzel kokusunu saf uçucu yağlardan alan doğal peeling sabunu aromaterapik özelliği ile sakinleştiriyor ve rahatlatıyor. Böylece doğal sabun ile cilt bakımı yaparken, stresten de kolayca arınabilirsiniz.
Yüz kesesi ile tertemiz bir cilt
Vücut bakımının vazgeçilmez adımlarından biri olan kese, artık cilt bakımı için de tercih ediliyor. Peeling uygulaması için oldukça faydalı bir ürün olan yüz kesesi, doğal cilt bakımı ile ilgilenenler için iyi bir tercih. Buhar banyosu sonrası yumuşayan cildinizde nazik hareketlerle gezdireceğiniz yüz kesesi, ölü derinin atılması ve siyah noktaların giderilmesine yardımcı oluyor. Cilt bakım rutininize ekleyeceğiniz doğal peeling sabunu ve yüz kesesi, dönüşümlü kullanıldığında birçok kozmetik ürününden çok daha etkili. Peeling yaparken dikkat etmeniz gereken ufak bir ayrıntı ise, cildinizde aktif sivilce olup olmadığı. Peeling işlemi, sivilcelerin yayılmasına sebep olaibldiğinden bu işlemi yapmak için sivilcelerinizin iyileşmesini beklemek daha sağlıklı.
Birbirinden farklı doğal sabun çeşitleri ve daha birçok ürün alternatifiyle cilt bakımında doğallık arayanları mutlu eden Anjelika Sabunları'na anjelika.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz. Web sitesi üzerinden güvenle alışveriş yapabilir, aradığınız doğal ürünleri kolayca bulmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Blog Yazılarımız
Tümünü Görüntüle
Doğal Sabun Yapımında Kostik Kullanımı
Sizlerden gelen sorular arasında en sık karşımıza çıkan soru “Sabunlarınızda kostik var mı?” veya “Sabunlarınızı yaparken kostik kullanıyor musunuz?” oluyor. Bu konunun çok merak edilmesini, doğal sabun yapımında kostik kullanılmasının zararlı bir şey olduğuyla ilgili olumsuz algının sebep olduğunu düşünüyoruz.
Doğal Peeling Sabunu Kullanmanın Faydaları
Peeling, vücuttaki ölü derilerin temizlenmesidir. Bu işlemin belli aralıklarla yapılması, daha sağlıklı ve nefes alan bir cilt demektir. Günümüzde bu işlemi yapmak için birçok ürün mevcuttur. Bu ürünlerin arasında tamamen doğal içeriklerle üretilen peeling sabunu çeşitleri , cildi temizlerken, bakımının yapılmasını sağlamaktadır. Bu başlık altında en doğal ve yüksek kaliteli peeling sabunu ürünlerini bulabilirsiniz.
Aromaterapik Sabunlarla Doğal Güzelliğe Kavuşun
Aromaterapi, en eski yüzyıllardan beri bilinen bir yöntemdir. Antik Mısır' dan beri uygulanan bu yöntem ile cilt bakımı ve çeşitli cilt hastalıklarının tedavisi sağlanmıştır. Günümüzde de etkin bir şekilde uygulanan bu yöntem aromaterapik doğal sabun çeşitleriyle çok daha pratik bir hale dönüşmektedir. Üretilen aromaterapik doğal sabun çeşitleri cildin canlanmasına, yenilenmesine, ölü derilerden arınmasına yardımcı olmaktadır.
Aktif Kömürlü Sabun Kullanmanın Avantajları Nelerdir?
Kömür, yüzyıllardan bu yana çeşitli tedavilerde kullanılmıştır. Özellikle bazı cilt yaralarının iyileşmesinde etkili olan kömür, cilt hastalıklarını tedavi etme özelliğine sahiptir. Günümüzde üretilen aktif kömürlü sabun ürünleri, ciltteki birçok sorunun giderilmesi amacıyla tercih edilmektedir. Her cilt tipi için uygun olan bu sabun, aynı zamanda detoks etkisi sunmaktadır.
Doğal Sabun ile Peeling
Son yıllarda cilt bakım içeriklerinde büyük değişimler oluyor. Neredeyse her gün yeni ürünler çıkıyor, içerikleri yenileniyor, ihtiyaçlar da buna bağlı olarak şekilleniyor. Doğal içeriklere olan ilgi artarken cilt bakım ürünleri de bu akımdan elbette etkileniyor. Siz de kendinize yeni bir cilt bakımı rutini oluşturmak ve tamamen doğal içeriklere yönelmek istiyorsanız, başlamak için doğru yerdesiniz! Cilt bakımı denince akla ilk gelen adımlardan biri, hiç şüphesiz peeling. Temizleme ve...
Doğal Sabun ile Cilt Bakımı
Doğal Sabun ile Cilt Bakımı Hava kirliliği, bakteriler ve makyaj cildinizi kirletiyor ve gözeneklerinizin tıkanmasına neden oluyor. Makyaj yapmış olun ya da olmayın, günlük cilt bakım rutininize önem vermeniz güzelliğinizi uzun yıllar korumanız için şart. Kozmetik sektöründe günden güne sayıları ve çeşitleri artan kimyasal içerikli yüz temizleme ürünleri sağlığınızı tehdit ederken erken yaşlanma gibi cilt sorunlarına da yol açabiliyor. Cildinizin sağlığını ve güzelliğini uzun yıllar...
Aromaterapik Sabunlar
Aromaterapik Sabunlar Aromaterapi sabunlar eski çağlardan bu yana uygulanan tedavi yöntemlerinden biri olan aromaterapinin bir parçasını oluşturuyor. Stres, gerginlik, anksiyete gibi etkilerin hafifletilmesi, saç ve cilt sorunlarının giderilmesinde faydalı etkileri kanıtlanmış olan aromaterapi sabunlarının yapımında, lavanta, portakal,   İngiliz Nanesi , defne gibi güzel kokulu bitkilerden elde edilen yağlar kullanılıyor. Alternatif tedavi yöntemlerinden biri olarak kabul edilen aromaterapi, Çin, Antik Roma, Mısır, Hindistan...
Anjelika Doğal Sabun
Anjelika Doğal Sabun Sabun bilinen en eski temizlik malzemesi. Günümüze dek kişisel bakımdan tedaviye kadar da oldukça geniş bir alanda kullanıldı ve hayatımızın önemli bir parçası oldu. Gelişen ve değişen teknolojinin ardından temizlik malzemeleri, kişisel bakım ürünleri, şampuanlar oldukça çeşitlendi fakat bu çeşitlilik beraberinde doğal olmayanı da getirdi. İçerisinde tabiri caizse ne olduğu tam olarak bilinmeyen, birçok katkı maddesini barındıran ürünler piyasaya çıktı. Bu...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.